Morzycko wygrywa z Raselem 3:1 na inaugurację rundy wiosennej

Na sztucznym boisku w Gryfinie doszło do pierwszego meczu w rundzie wiosennej z udziałem piłkarzy z Morynia. Pierwszy mecz w Węgorzynie nie odbył się z powodu złego stanu boiska. W meczu z Raselem pierwsze minuty spotkania przebiegały bardzo spokojne i obserwowaliśmy dużo walki w środku pola. W 25 minucie goście z Dygowa powinni wyjść na prowadzenie. Po błędzie obrońców Morzycka zawodnik Rasela oddaje strzał z 5 metrów, ale kapitalna interwencja podpisuje się Prokop. W 20 min w zamieszaniu w polu karnym gości strzał oddaje Blasius ale piłka trafia w słupek. W 35 minucie, najlepszy w pierwszej połowie na boisku Miksiewicz zostaje faulowany przed polem karnym, do piłki podchodzi A. Blasius i mocnym strzałem pokonuje bramkarza gości. Kilka minut później kopia sytuacji bramkowej, ale tym razem górą jest bramkarz gości, który paruje strzał na rzut rożny.

Po przerwie drużyna gości coraz śmielej atakowała bramkę Prokopa, a drużyna Morzycka nastawiła się na kontrataki. Już w 50 minucie jedna z kontr zakończyła się bramką dla Morzycka. D. Andrzejewski urywa się obrońca po lewej stronie boiska w chodzi w pole karne i kapitalnym strzałem w okienko pokonuje bramkarza gości. Morzycko grało konsekwentnie i mimo kilku dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku, to goście strzelają bramkę kontaktową na 2-1. Decydujące słowo należało do gospodarzy i w 83 minucie meczu A. Blasius w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza gości i mamy 3-1. Takim wynikiem kończy się spotkanie i rozpoczęcie rundy wiosennej w wykonaniu piłkarzy z Morynia można uznać za udane.

Najbliższy mecz piłkarze Morzycka zagrają w Stargardzie z miejscową Kluczevia w sobotę o godz 13.00.