Cele klubu

celWielu ludzi w życiu dorosłym zdaje sobie sprawę, że będąc dzieckiem poprzez brak dostępu do boisk, treningów i klubów zmarnowało swoje piłkarskie talenty lub nie miało okazji ich nawet odkryć, dlatego też jednym z głównych celów naszego klubu jest umożliwienie kontaktu z piłką nożną dla wszystkich już od najmłodszych lat. Piłka nożna to także kultura fizyczna, która obecnie w dobie rozwiniętych różnych innych rozrywek schodzi niekiedy na drugi plan. Piłka nożna łączy pokolenia i ponadczasowo pozwala spojrzeć na niektóre aspekty życia.

„Są ludzie‚ którzy uważają‚ że futbol to sprawa życia i śmierci. Jestem takim podejściem rozczarowany. Futbol jest dużo ważniejszy.”

Bill Shankly

Cele klubu na najbliższe miesiące:

– Rozpoczęcie rozgrywek organizowanych przez ZZPN na poziomie klasy okręgowej.
– Udział w rozgrywkach Pucharu Polski.
– Pozyskanie funduszy na utrzymanie boiska piłkarskiego w dobrej kondycji.
– Organizacja zajęć, rozgrywek i pełne wykorzystanie boiska „ORLIK”.

Cele na najbliższy rok:
– Wprowadzenie I zespołu do IV ligi.
– Systematyczna praca z grupą Juniorów i Trampkarzy oraz w miarę możliwości przygotowywanie kolejnych grup,
– Stałe rozbudowywanie infrastruktury wokół boiska – m. in. siedzenia dla kibiców, ogrodzenie kompleksu boisk, wybudowanie nawierzchni treningowej,

Cele klubu sportowego na kolejne lata:

– umacnianie pozycji klubu we wszystkich grupach wiekowych,

– współpraca z innymi klubami oraz organizacjami w celu wzajemnego przekazywania doświadczenia w dziedzinach organizacji oraz możliwości rozwoju sportu.

– współpraca z reprezentantami wszystkich środowisk i grup społecznych na rzecz dobrego wizerunku polskiej piłki nożnej

– pełne wykorzystanie walorów turystycznych naszego miasta, stworzenie bogatej oferty obozów sportowych, w tym piłkarskich.