Piast Chociwel – Morzycko Moryń 3-1 (1-1)

„Mimo dobrej gry zerowy dorobek punktowy w Chociwlu naszych piłkarzy”
Z zerowym dorobkiem punków wrócili piłkarze Morzycka z Chociwla. Mimo dobrej gry zespołu z Morynia, długimi momentami meczu nawet bardzo dobrej, nie udało się przywieźć choćby jednego punktu w meczu z liderem ligi.
Początek spotkania to zachowawcza gra zarówno z jednej jak i drugiej strony, mecz rozpoczął się tak naprawdę w 18 minucie, kiedy zawodnik Chociwla oddaje zupełnie niegroźny strzał na bramkę Roberta Chrzanowskiego z okolic 25 metra, piłka przelatuje pod rękami naszego bramkarza i ląduje w bramce, przegrywamy 1-0. Od tego momentu nasi piłkarze ruszyli do przodu, w 21 minucie mamy rzut wolny z okolic 18 metra do piłki podchodzi Kamień, Kwaśniewski, Chrzanowski i Moroz, po uderzeniu tego pierwszego piłka ląduje na poprzeczce bramki Piasta, odbija się od linii bramkowej, do piłki jako pierwszy dobiega Hubert Rząd, który pakuje futbolówkę do bramki, niestety sędzia boczny podnosi chorągiewkę i sygnalizuje pozycję spalonego. 20 minuta akcja Jacka Chrzanowskiego, który drybluje i mija kilku piłkarzy Chociwla i umieszcza piłkę w siatce rywali, mamy wynik 1-1. Od tego momentu nasi piłkarze złapali wiatr w żagle i przeważali na boisku do końca całej pierwszej połowy. Do szatni schodzi Morzycko z nadziejami, że drugie 45 minut meczu będzie wyglądało jeszcze lepiej.
Chrzanowski JacekDruga odsłona spotkania niestety nie układa się dla nas pomyślnie,w 49 minucie podanie zawodnika Piasta wędruje na na naszą połowę boiska, błąd popełnia Trubicki, piłkarz Piasta wędruje z piłką w pole karne gdzie faulowany jest przez Marcina Mularczyka, mamy jedenastkę dla gospodarzy, którą wykorzystuje pewnie Procyk. Gospodarze prowadzą 2-1, kilka minut później błąd popełnia nasz stoper, Dawid Adamski, który fauluje rywala daleko od własnej bramki, do piłki podchodzi Hackiewicz, który uderza w samo okienko bramki Chrzanowskiego. Mamy rezultat 3-1 na korzyść Chociwla i trudno było się podnieść naszym piłkarzom po takich dwóch ciosach. Mimo to w 80 minucie dobrą sytuację marnuje Rząd, rozgrywający tego dnia wyśmienity mecz, 2 minuty później do pustej bramki z bliskiej odległości nie trafia Kamień. Mecz kończy się rezultatem 3-1 dla piłkarzy Chociwla.  Mimo dobrej gry przegrywamy po własnych błędach i prezentach, które podarowaliśmy tego dnia piłkarzom Piasta, a którzy bezwzględnie je wykorzystali i zgarnęli 3 punkty w tym meczu ważnym meczu.
MORZYCKO: Chrzanowski Robert, Trubicki Szymon, Dębicki Adrian, Adamski Dawid, Mularczyk Marcin 70′ (Lewicki Michał), Rząd Hubert, Kwaśniewski Tomasz, Mykyta Moroz, Kamień Adrian, Chrzanowski Jacek, Dmytro Donos.
Rezerwowi: Oleksy Bartosz, Rokita Rafał, Mularczyk Marek, Głos Mateusz.
Za tydzień w Moryniu zmierzymy się z Zorzą Dobrzany o godzinie 17 00. Mecz odbędzie się w sobotę, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.