Unia Dolice – Morzycko Moryń 2:3 (1:1)

Trubicki Szymon
Mimo mocnych osłabień kadrowych z Dolic Morzycko Moryń wraca z kompletem 3 punktów!
W sobotnie popołudnie w Dolicach zmierzyliśmy się z tamtejszą Unią walczącą o utrzymanie w ligowej tabeli szczecińskiej okręgówki.
Początek spotkania to wyrównana gra z obu stron. Goście dość szybko obejmują prowadzenie po centrze w okolice 5 metra zawodnik Unii uderza w krótki róg naszej bramki i mamy prowadzenie gospdarzy 1-0. Dość szybko wyrównujemy, po kampitalnym podaniu Jacka Chrzanowskiego do Tomka Kwaśniewskiego, ten lobuje bramkarza z Dolic i mamy wynik 1-1. Kilka minut później Dmytro Donos marnuje kapitalną okazję z odległości kilku metrów trafia wprost w golkipera gospodarzy. Pierwsze 45 minut kończy się rezultatem 1-1.
Drugie 45 minut było zdecydowanie ciekawsze i pełne dramaturgii do ostatniej minuty meczu. W 55 minucie Michał Lewicki po ładnej akcji prawą stroną boiska mija kilku rywali i wpada w pole karne Unii, niestety strzał okazuje się dośc słaby i trafia prosto w ręce bramkarza. Kilka minut później Michał Lewicki niefortunnie interweniuje w polu karnym naszej drużyny, faulując rywala w 16 metrze. Gospodarze skutecznie egzekwują rzut karny i prowadzą 2-1. Nasz zespół się nie poddaje, kilka chwil później Moroz uderza tuż nad poprzeczką rywali. 78 minuta dośrodkowanie w pole karne Unii przejmuje Donos i pięknym uderzeniem z okolic 15 metra pokonuje bramkarza Unii. Od tego momentu nasz zespół łapie wiatr w żagle, mimo osłabienia od 60 minuty, drugi żółty kartonik otrzymuje Jacek Chrzanowski i ostatnie 30 minut meczu kończyliśmy w osłabieniu. 84 minuta rzut wolny dla Morynian, do piłki podchodzi Kwaśniewski, Rząd, Moroz, Kamień, ten ostatni oddaje niezły strzał, który z problemami broni bramkarz Unii. W 89 minucie przychodzi decydujący moment meczu, Rząd zabiera się z piłką rozpoczynając kontrę naszego zespołu, mija kolejno rywali i pięknym strzałem pod poprzeczkę ustala wynik spotkania na 3-2 dla naszego zespołu.
MORZYCKO: Trubicki, Mularczyk Marcin, Mularczyk Marek, Panicz, Moroz, Rząd, Kwaśniewski, Chrzanowski, Kamień, Lewicki, Donos.